Епізоотологічний

Контактна інформація:

Завідувач відділу – Яремчишин Юрій Михайлович

Тел: (032)252-69-44

Email: lvivlabepizot@ukr.net

Діяльність відділу спрямована на:

Здійснення епізоотологічного моніторингу та оцінки в епізоотологічної ситуації в Львівській області за результатами вивчення ветеринарно-санітарного і епізоотичного стану, аналізу ветеринарної звітності та результатів лабораторних досліджень.

Здійснення профілактики і заходи боротьби з інфекційними хворобами тварин.

Вивчення, дослідження та прогнозування розповсюдження заразних хвороб тварин, включаючи вірогідність зоонозного характеру завдання шкоди тваринам і людям та можливих наслідків.

Основні функції відділу є:

Вивчення та аналіз епізоотичної ситуації в області,джерел виникнення,шляхів розповсюдження  збудників інфекційних хвороб факторів, що зумовлюють та сприяють їх поширенню .Оцінка ризику щодо виникнення інфекційних хвороб  тварин на території  Львівської області та можливого потрапляння їх у продукцію тваринництва.

Аналіз отриманих результатів лабораторних досліджень  на інфекційні хвороби тварин та птиці лабораторіями Держпродспоживслужби Львівської області,  надання обґрунтованих пропозицій власникам господарств (за зверненням ).

Разом із спеціалістами Держпродспоживслужби фахівці відділу  приймають участь в епізоотологічному дослідженні випадки виникнення хвороб спільних для тварин і людей, розробці ветеринарно -санітарних заходів з ліквідації та профілактики  хвороб .

Надає методичну  та консультативну допомогу  спеціалістами Держпродспоживслужби в районах, щодо розроблення “План протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин та птиці у Львівській області ”, та координування проведення цих моніторингових досліджень, узагальнює та аналізує результати проведених досліджень відповідно до плану моніторингу, за необхідності пропонує внесення пропозицій щодо змін і доповнень до них.

Співпрацює  з зоологами , орнітологами, науковцями, спеціалістами   управлінь області  лісового та мисливського господарства Держлісагенства, представниками товариства мисливців та рибалок (УТМР), мисливцями щодо визначення \уточнення термінів (строків) початку сезонної  міграції територією області  диких тварин, перелітних птахів , їх місць зупинок корегує терміни комісійних виїздів робочих груп для відбору зразків  патологічного \ біологічного  матеріалу  для проведення  моніторингових досліджень.

Приймає  участь в розробці  пропозицій та опрацьовує  нормативно-правові акти   з питань організації  лабораторної справи в області , щодо їх впровадження в практику ветеринарної медицини, а також надає відгуки і пропозиції  щодо проектів інструкцій, положень, настанов, рекомендацій

Бере участь у виконанні загальнодержавних програм у галузі ветеринарної медицини.