Вірусологічний

Львівської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Т.в о. завідувача вірусологічного відділу – Яхимець Соломія Михайлівна

viruslviv@ukr.net

Вірусологічний відділ модернізований за фінансування  Агенства зменшення загрози США в рамках Імплементаційної угоди з Програми зменшення біологічної загрози  для виявлення та реагування на спалахи хвороб, що спричинені особливо небезпечними патогенами.

Вірусологічний відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Президента України, наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держпродспоживслужби, Головного управління Держпродспоживслужби у  Львівській області, правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, правилами і стандартами документаційного забезпечення лабораторії наказами директора, Положенням про лабораторію. Відділ акредитований Національним агентством з акредитації України, який є повним членом ILAC – міжнародної організації зі співробітництва в галузі акредитації лабораторій, відповідно до стандарту ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019.

Одним  з основних завдань роботи вірусологічного відділу є діагностика інфекційних хвороб  та здійснення програми Державного моніторингу щодо недопущення особливо небезпечних хвороб тварин та птиці на  територію України.

На сьогоднішній день у відділі проводяться діагностичні дослідження по виявленню ДНК/РНК збудників високопатогенного грипу птиці, хвороби Ньюкасла, Африканської та Класичної чуми свиней  – метод ПЛР РЧ. Наявність антитіл до хвороби Ньюкасла ти грипу птиці, блутангу, Ауєскі, КЧС, виявлення ротавірусів, норовірусів і ін. – метод ІФА  Діагностика на виявлення та виділення збудника сказу.

Фахівці відділу проводять дослідження харчових продуктів, сировини рослинного походження, кормів на наявність ДНК генетично модифікованих організмів (ГМО) – якісне визначення ГМО методом ПЛР РЧ.

Відділ укомплектований необхідним сучасним обладнанням для виділення , ампліфікації та детекції результатів ПЛР в режимі реального часу. Устаткування відповідає найсучаснішим вимогам молекулярної лабораторії. Прилади дозволяють проводити дослідження з використанням вітчизняних і закордонних тест-систем, адаптованих до устаткування , що забезпечує високу достовірність отриманих результатів.

Обладнання наявне у відділі:

  • Ампліфікатор (система ПЛР в реальному часі) QIAGEN GmbH
  • iMark мікропланшетний абсорбційний рідер BIO-RAD Laboratories
  • Спектрофотометр NanoDrop Thermo Fisher Scientific
  • Мікроскоп Zeiss Carl Zeiss MicroImaging GmbH
  • ПЛР бокси, ШББ ESCO
  • обладнання – Tuttnauer, Hermle Labortechnik, Eppendorf

Завантажити найменування послуг та цін